חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מארחים את המשפחה גם ביום שמשי – הכול על סוככים חשמליים למרפסת!

האם יש לכם מרפסת? במידה וכן, סביר שאתם נהנים לארח שם משפחה וחברים. חשוב שתדעו – שמש או גשם, לא צריכים להפריע לכם ליהנות מהמרפסת שלכם. באמצעות הוספת סוכך חשמלי, תוכלו לשדרג אותה באופן ניכר ובמהירות. כיצד בנויים סוככים כאלה? כיצד הם עובדים? על כך ועל מבחר נקודות חשובות נוספות, הכנו עבורכם סקירה קצרה:

כיצד זה עובד?

מרפסת פותחת את הבית אל העולם החיצוני, יותר מכפי שיכול לעשות כל חלון. עצם היותה פתוחה מכמה צדדים ומלמעלה, מהווה יתרון גדול, אך לעתים גם חסרון. מה לגבי שמש ישירה? ומה לגבי גשם? כתשובה לכך ישנם פתרונות הצללה מצוינים, אשר אחד מהם הוא הסוכך החשמלי למרפסת. הסוכך עשוי להגן משמש וגם מגשם והוא נפתח או נסגר בצורה קלה. כיום, ישנם מבחר סוככים כאלה בהפעלה חשמלית, אשר מקלה על תפעול המתקן. יותר מכך – הפעלה חשמלית מאפשרת גם הפעלה מרחוק של הסוכך (באמצעות שלט רחוק) ואפילו אוטומציה. אוטומציה מתבטאת ביכולת להפעיל את הסוכך בהתאם למידע שמגיע מחיישני גשם או רוח. כך חוסכים זמן וגם מגנים על הסוכך עצמו, כאשר חושפים אותו פחות לרוח עזה.

היתרונות העיקריים

לסוככים החשמליים יתרונות רבים, בהם בולטים במיוחד היתרונות הבאים:

  • מקל בקיץ – אחת התועלות הבולטות ביותר, אם לא הגדולה מכל, היא שסוכך מקל על שימוש במרפסת בקיץ. הוא מגן עליכם משמש ישירה (שמפריעה בעיניים) ומהחום הרב שהיא עשויה לגרום. גם שמש ישירה על דלתות זכוכית במרפסת, עשויה לחמם את פנים הבית מאוד. גם בכך הסוכך החשמלי מקל.
  • קל לתפעול – קלות תפעול הסוכך מעודדת שימוש בו. המנגנון החשמלי של הסוככים האלה, יעודד אתכם להשתמש בהם ובמרפסת.
  • אסתטי – סוכך טוב, גם יכול וצריך להראות טוב.
  • ניקיון – הסוכך יצמצם הגעת לכלוך נישא ברוח, לתוך המרפסת שלכם וממנה לתוך הבית עצמו.
  • פרטיות – פרטיות בסביבה עירונית, היא לא דבר מובן מאליו. אתם עשויים להיות עם מרפסת נהדרת, עם נוף מצוין לאופק. לאחר שנה שנתיים מתחילה לקום מולכם מפלצת נדל"ן חדשה רבת קומות ופתאום, אין נוף ואין פרטיות! סוכך מוסיף אלמנט של פרטיות, שטוב כשלעצמו ואגב, טוב גם כנגד גנבים.

 

 

עוד כמה נקודות חשובות וטיפים

ניתן לכתוב לא מעט על מתקנים שימושיים אלה וכאשר תתעמקו בנושא, תגלו עוד נקודות חשובות ומעניינות. בינתיים, כדאי שתדעו גם ש

  • ניתן להסב סוכך קיים – ניתן להסב סוכך רגיל, לסוכך בהפעלה חשמלית. הרכיב העיקרי שדרוש לשם כך, הוא מנוע מיוחד, אשר נבחר בהתאם למשקל הסוכך.
  • להפיק יותר תועלת מהמרפסת – הסוכך מאפשר בעצם, להשתמש במרפסת יותר גם בזמני שמש עזה או גשם קל. משמע – למצות את התועלת ממנה.
  • הגנה על כל מה שבמרפסת – בהמשך לכך, עוד נקודה חשובה: הסוכך יגן לא רק עליכם, אלא גם על כל מה שנמצא במרפסת. אם זה צמח, ארון שרות, אופניים שאין לכם מקום אחר לשים אותם או כל דבר אחר.
  • שילוב בבית חכם – מנגנון סוכך חשמלי משתלב היטב, במערכות שליטה מרכזיות מסוג "בית חכם".
  • איכות הבד – הבד ממנו עשוי הסוכך, משמעותי מבחינות רבות. בד חזק, יחזיק מעמד לאורך זמן. בד קל לניקוי, יחסוך זמן וישמור על מראה טוב. כמובן, הוא אמור להיות בכל מקרה בד אשר עמיד מאוד בתנאי מזג האוויר השונים, כולל בקרינת UV.

לסיכום

שדרגו את המרפסת שלכם לרמה הבאה, עם סוכך חשמלי איכותי, מספק אמין.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות