חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ב-2022, אלו התארים שהכי כדאי ללמוד בישראל

עולם האקדמיה התפתח באופן משמעותי בעשור החולף, לא מעט בזכות תחומים חדשים שהובילו ליצירה של מסלולי לימודים שיכולים בהחלט להוות בעבורכם מקפצה לעבר קריירה מצליחה, אפילו תוך כדי הלימודים. אם אתם מתלבטים לגבי תואר שיעניק לכם לא רק ידע תיאורטי אלא גם יכולת להשתלב בשוק התעסוקה, להלן סקירה אודות תארים שהכי כדאי ללמוד כאן בישראל.

תואר בחינוך

תואר בחינוך נחשב מזה שנים רבות לאחד מהתארים המבוקשים ביותר, ולא בכדי. למעשה, תואר זה מקנה לכם כבוגרים את היכולת לסייע לטובת עיצוב של דור העתיד וחינוך של פעוטות, בני נוער ותיכוניסטים בהתאם להשקפת עולם ועם שימת דגש על יצירה של חינוך איכותי שיוביל גם ליצירה של חברה שוויונית וטובה יותר, כחלק מהבנה כי חינוך הוא מפתח משמעותי לעתיד של מדינת ישראל. למרות שהשכר בתחום הוא נמוך יחסית, אפשר בהחלט לומר כי תחושת הסיפוק כתוצאה מהלימודים והעשייה היא זו שהופכת את התואר הזה לתואר משמעותי גם מבחינה ערכית וגם מבחינה חברתית.

תואר מדעי המחשב

תעשיית ההייטק דוהרת ומחפשת את מיטב המוחות. בהתאם לכך, אחד מהתארים שהכי כדאי ללמוד בישראל הוא תואר במדעי המחשב אשר מכשיר אתכם לטובת עבודה בתעשייה, הן פה בישראל והן פה בעולם. מדובר במסלול קשה מאוד הכולל ארבע שנות לימוד, כאשר במסגרת הלימודים תלמדו ידע תאורטי כמו גם מעשי ביישומי המחשב. במסגרת הלימודים תוכלו גם לקחת חלק בפעילויות שבהן לוקחות חלק חברות מובילות שמאתרות סטודנטים מצטיינים ומגייסות לעבודה עוד במסגרת הלימודים, ובכך לנצל את הפלטפורמה של הלימודים לטובת יצירה של קריירה ענפה בתחום מבוקש כמו תחום ההייטק.

ב-2022, אלו התארים שהכי כדאי ללמוד בישראל

תואר בהנדסת אלקטרוניקה

הנדסת אלקטרוניקה היא תחום חדש יחסית, אולם ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך הדרישה לבעלי מקצוע המתמחים בתחום הזה עולה. תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה נמשך כ-4 שנים והוא כולל מגוון רחב של נושאים – ניתוח, מחקר, בקרה, ייצור רכיבים וכן ניהול של מערכות טכנולוגיות חדשניות. חברות טכנולוגיה רבות מחפשות עוד בזמן הלימודים סטודנטים לטובת תחילת עבודה, כאשר המשכורות בעבור בוגרי התואר יכולות להגיע גם לעשרות אלפי שקלים, גם ללא ניסיון קודם.

 תואר בעריכת דין

למרות שבישראל רשומים אלפי עורכי דין פעילים, עדיין מדובר בתואר מבוקש, גם בשנת 2022. אם עד לפני מספר שנים בוגרי תואר בעריכת דין השתלבו במקצוע, כיום ניתן לראות כיצד רבים מהבוגרים מנצלים את הידע המשפטי לטובת השתלבות בתפקידי מפתח בחברות וארגונים מובילים, כולל בתעשיית ההייטק. בנוסף, במכללות כמו גם אוניברסיטאות הוסיפו במסגרת התואר נדבכים נוספים כמו למשל מימון, מנהל עסקים וכן מסלולים משלימים שיעמיקו לכם את הידע ויאפשרו לכם לנצל את תקופת הלימודים לטובת הכשרה וקבלת כלים פרקטיים לטובת השתלבות בשוק בתעסוקה.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות