חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עושים לזה סוף: איך אפשר לטפל בקרקפת שומנית?

הקרקפת שלכם שומנית? אתם לא לבד. מדובר בתופעה שכיחה שמתרחשת על רקע של טיפול לקוי בשיער, עודפי שומן, שינויים עונתיים או חפיפת יתר. למעשה, מדובר במפגע אסתטי שפוגע באופן דרמתי בביטחון ובדימוי העצמי, בייחוד מאחר ושיער הוא חלק בלתי נפרד מהנראות של כל אחד ואחת. החדשות הטובות הן שאפשר לטפל בבעיה, וזאת באמצעות מספר שיטות. מהן? להלן הפרטים.

פילינג

דרך מצוינת להסיר את עודפי השומן מהקרקפת ואף ליצור מראה שיער בריא ומלא יכול להתבצע באמצעות שימוש בפיליגנ המורכב משמן קוקוס אותו ניתן לרכוש בכל חנות טבע או ברשתות הפארם ביחד עם חומצה סליצאלית בריכוז של כ-15%. באמצעות השמפו שיש לכם בבית שטפו היטב את השיער, ולאחר מכן פזרו באופן אחיד את התערובת על כל השיער והמתינו עם זה למשך כ-30 דקות. מדובר בפתרון מצוין בעבור ניקוי של קרקפת שומנית, אולם בשביל להגיע לתוצאות טובות רצוי לחזור על הפעולה לפחות אחת לשבוע.

הימנעות מריבוי חפיפות

בשביל להסיר את עודפי השומן ולגרום לתהליך שבמסגרתו השיער יכול לחדש את עצמו, מומלץ להקפיד על שגרת טיפוח הכוללת חפיפה בהתאם לסוג השיער, המרקם והעיצוב. כאן תוכלו למצוא מידע מורחב אודות תדירות מומלצת לחפיפה, כאשר צריך לקחת בחשבון כי הפעולה של חפיפה המתבצעת בכל יום דווקא יוצרת פעולה הפוכה, מאחר והחפיפה מייבשת את השיער ובהתאם לכך יוצרת מייבשת אותו.

 

 

 שמפו טבעי

אחת הסיבות המרכזיות לשומניות יתר בשיער היא בעקבות שימוש לא נכון בתכשירי שיער המכילים סילקון כמו גם חומרים משמרים שפוגעים בסיב השיער, ובהתאם לכך יוצרים את המראה השומני כמו גם קשקשים. פתרון נהדר שבו אפשר להשתמש בבית כולל שמפו טבעי אותו אתם מכינים מעצמכם, ואשר מורכב מסיידר תפוחים, סודה לשתייה, שמן עץ התה וכן שמן אתרי נענע. מערבבים את כל החומרים, מפזרים על השיער בזמן המקלחת באופן אחיד ושוטפים.

עיסוי השיער

עיסוי של הקרקפת באופן קבוע יכול לתרום לטובת הזרמה של דם לאזור, ובהתאם לכך גם התמודדות עם נשירה כמו גם מצב של עודפי שומן ואיזון העור. ברחבי הרשת תוכלו למצוא בקלות עשרות מדריכים המציגים צעד אחר צעד כיצד לבצע את העיסוי בצורה נכונה ויעילה, כאשר אפשר לשלב גם שמנים אתריים כמו למשל שמן עץ התה הנחשב לבעל סגולות חיוביות מאוד בעבור טיפול וטיפוח השיער, גם במצבים של עודפי שומן.

מסכה לשיקום

אחד מהטרנדים החמים בעולם הטיפוח כולל שימוש בחומרי גלם שיש בבית כמו למשל שמן זית ואבוקדו, מתוך מטרה להחדיר לחות לשיער ובהתאם לכך גם להפחית את המראה השומני. בשביל להגיע לתוצאות, ,הקפידו להשתמש במסכה הזו לפחות פעמיים בשבוע ולפני המקלחת, מתוך מטרה להעצים את האפקט.

לסיכום

באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להוביל ליצירה של מערך אשר מאפשר לכם להסיר את עודפי השומן וליצור מראה שיער בריא ומלא. יחד עם זאת, במידה והתופעה איננה חולפת, מומלץ לקבוע תור אצל רופא עור לטובת אבחון רפואי ובניית תוכנית טיפול המותאמת לצרכים שלכם. בנוסף, רצוי להתייעץ גם עם הספר שלכם לגבי השמפו והמרכך בו אתם משתמשים באופן קבוע, ובמידת הצורך לעבור למוצרי שיער טבעיים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות