חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חופשה ספורטיבית: 5 טיפים לשמירה על תזונה נכונה וכושר גם בטיול

מתכננים לצאת לחופשה בקרוב? ובכן, גם בחופשה אפשר וצריך לשמור על תפריט התזונה לצד אימונים קבועים, בייחוד לאור שפע הזמן הפנוי שמתפנה לכם לדאוג לעצמכם. בשביל לסייע לכם ליצור חופשה ספורטיבית ומהנה במיוחד, בחרנו להציג את חמשת הטיפים שאותם ניתן ליישם כבר עכשיו, כחלק מהבנה כי אורח חיים בריא ומאוזן צריך להישמר גם בזמן חופשה מפנקת מעבר לים. אז קדימה, בואו נתחיל.

רכישה של ציוד ספורט מראש

על מנת לשמור על כושר בזמן הטיול וגם לאחר מכן, חשוב עוד בארץ להצטייד בציוד ספורטיבי הכולל בגדי ספורט, נעלי ספורט לצד אביזרים כמו למשל גומייה לאימון. תהליך של ירידה באחוזי השומן באמצעות ספורט תאפשר לכם לשמור על רציפות מבחינת שגרת האימונים, בייחוד לאור העובדה כי כיום ניתן לשמור על תדירות אימונים קבועה באמצעות אימונים המתבצעים באוויר הפתוח דרך צפייה בסרטונים של מאמני כושר או בחדר כושר מאובזר הנמצא במלון שלכם.

עלייה במדרגות במקום מעליות

דרך מצוינת לשמור כושר במהלך הטיול יכולה להתבצע באמצעות הימנעות מעלייה במעלית אלא באמצעות אימון מדרגות שנועד לא רק לשחרר את השרירים אלא גם להוביל לעבודה על לב-ריאה המתבצעת באופן קל ופשוט. טיפוס מדרגות נחשב לאחד מהאימונים האפקטיביים ביותר לחיטוב הגוף, ועל כן העדיפו במהלך החופשה ללכת כמה שיותר ברגל וכן לבצע את אימון המדרגות בכל זמן פנוי שיש לכם.

 

 

שימוש באפליקציות ייעודיות

עולם הטכנולוגיה מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לשמור גם על התפריט התזונתי אבל גם על תדירות האימונים, וזאת באמצעות אפליקציות ייעודיות שאותן ניתן לנצל לטובת אימונים קצרים וממוקדים – החל מאימון יוגה ועד אימון אירובי. בנוסף, בשנים האחרונות אפליקציות המתמקדות בתזונה נכונה זוכות לביקוש אדיר, הן בשל הצעות לארוחות המותאמות למשקל, גיל ולרקע הבריאותי.

לא להעמיס על הצלחת

השפע הגדול של אוכל בחדר האוכל עשוי לבלבל ולהוביל אתכם לחרוג מתפריט התזונה הקבוע שלכם. העדיפו שלא להעמיס על הצלחת אלא לבחור במזון בריא, מזין ואיכותי במקום מזון מתועש שישפיע לא רק על תהליך החיטוב והירידה במשקל אלא גם יוביל לתחושה של כבדות. על כן, הקפידו לשמור על תפריט התזונה הרגיל שלכם וכן לאפשר לעצמכם גם פינוקים, אבל במידה מאוזנת ולא עם התפרעות שתוביל לעלייה ניכרת במשקל.

אימון באמצעות זום

מתקשים למצוא זמן פנוי במהלך החופשה לטובת אימון? ובכן, קבעו מראש את האימונים שלכם באמצעות הפלטפורמה של זום אשר מאפשרת לכם להצטרף מכל מקום בעולם לאימון ספורטיבי. כל מה שצריך הוא חיבור לאינטרנט וציוד ספורט ויש לכם אימון מעולה שיכניס אתכם לכושר וישמור על שגרת אימונים המתבצעת גם במסגרת של חופשה מעבר לים.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם, תוכלו להוביל ליצירה של מערך אימונים אפקטיבי ובעל משמעות לא רק מבחינת שמירה על חיטוב אלא גם הפחתה במשקל. זכרו כי בסופו של דבר מה שחשוב הוא לשמור על התמדה, וזאת באמצעות שילוב של אימונים בשגרת החופשה לצד הימנעות מהעמסת יתר של הצלחת וכן בחירה מדויקת במזון איכותי על פני מזון עתיר בשומן רווי שגם יהרוס לכם את החיטוב וגם ישפיע על תחושת הקלילות, לאורך זמן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות