חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חתונה ביתית: איך להרכיב תפריט מנצח לעד 30 מוזמנים?

בחסות מגפת הקורונה ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר זוגות בוחרים לקיים את אירוע החתונה במתכונת מצומצמת, וזאת על ידי הפקה של חתונה ביתית. יחד עם זאת, חשוב להבין כי במידה ואתם בוחרים לקיים את היום החשוב ביותר בחייכם בבית, חשיבה על התפריט אותו תגישו לאורחים הוא קריטי לטובת יצירה של אירוע מוצלח גם מבחינת ההיבט הקולינרי. כיצד תוכלו להרכיב תפריט מנצח לקראת החתונה ובמסגרת של עד 30 מוזמנים? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

התייעצות עם אנשי מקצוע

למרות שמספר כמו 30 עשוי להיראות קל למדי, דווקא בגלל שמדובר באירוע מצומצם יותר היכולת לבנות תפריט מוצלח היא אפילו מורכבת פי כמה מאשר אירוע שבו לוקחים חלק מאות משתתפים. בשביל לקבל החלטה לגבי התפריט, רצוי לפנות לאנשי מקצוע שמתמחים בקייטרינג לאירועים בבית ובהתאם לניסיון שלהם לקבל החלטה לגבי חומרי גלם כמו גם מנות שיובילו ליצירה של תמהיל קולינרי משובח הקולע בדיוק לטעמכם של האורחים.

התחשבות בצרכי האורחים

מאחר ומדובר באירוע קטן, מומלץ לשאול את האורחים באמצעות משלוח של אסמס לגבי העדפות – החל מאוכל כשר/טבעוני ועד אלרגיות שעליהן אתם צריכים לדעת. רצוי לבצע את הבדיקה מול האורחים בפרק זמן של לפחות שלושה שבועות טרם האירוע, כך שתוכלו לקבל החלטה בהתאם לצרכי האורחים ובכך לקבל החלטה מושכלת לגבי מנות שאותן יגישו במסגרת האירוע. אם אין מדובר באורחים ששומרים כשרות או טבעונות, אפשר בהחלט לשלב בין מספר מנות שמגיעות ממטבחים שונים, ובהתאם לכך ליצור בעבורכם כמו גם בעבור האורחים חוויה קולינרית מושלמת.

חתונה ביתית: איך להרכיב תפריט מנצח לעד 30 מוזמנים?

בחירת קונספט

מבין האפשרויות שעומדות בפניכם ניתן למנות את היכולת להגיש לאורחים תפריט בשרי, תפריט צמחוני, תפריט חלבי או תפריט טבעוני. בחירת קונספט לאירוע תסייע לכם לבנות תפריט בהתאמה אישית שמשרת את אופי האירוע ואף לוקח בחשבון את צרכי האורחים, בין אם מדובר בתפריט בשרי או בתפריט טבעוני. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות תפריטים ובהמשך להתעמק לגבי מנות ספציפיות שיוגשו במסגרת האירוע.

התחשבות בעונות השנה

כאשר מחליטים על תפריט, צריך לקחת בחשבון את עונת השנה ואת חומרי הגלם. בשביל לקבל החלטה נכונה מומלץ להתייעץ עם זוגות שכבר קיימו אירוע חתונה בבית, ולקבל מהם השראה לתפריט שגם התאים מבחינת העונה אבל גם זכה למחמאות מצד האורחים, בעקבות ההתאמה המדויקת. מאחר ומדובר באירוע מצומצם מבחינת היקף המשתתפים, רצוי בהחלט להיצמד לקו נקי שמשלב חומרי גלם איכותיים שיהפכו את האירוע שלכם לאירוע משמעותי ובלתי נשכח גם מבחינת ההיבט הזה.

לסיכום

הפקה של אירוע חתונה בבית מחייב חשיבה מדוקדקת לגבי התפריט. החדשות הטובות הן שבאמצעות התייעצות, שיחות עם זוגות וכן בקשות מצד האורחים, תוכלו להוביל לבחירה של תפריט מושלם לחתונה ביתית.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות