חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתכננים חופשה מאפס: 5 טיפים יעילים לתכנון הטיול הבא שלכם

מרגישים שהגיע הזמן לצאת לנופש? ובכן, הגעתם בדיוק למקום הנכון. אם אתם בדיוק מתחילים לפנטז על החופשה הבאה שלכם מעבר לים או אפילו כאן מישראל, להלן חמישה טיפים יעילים אשר דרכם תוכלו לא רק לתכנן את החופשה מאפס, אלא גם להוביל למינימום של עיכובים או תקלות שישפיעו על ההנאה שלכם. אז קדימה, שנתחיל?

תכנון מראש ובהתאם ללוחות הזמנים

רגע לפני שאתם מזמינים טיסות כמו גם מלונות, מומלץ מאוד לבחון את לוחות הזמנים שלכם מבחינת עבודה ולימודים, לצד לוח השנה העברי אשר מציג את החגים והמועדים. למעשה, מומלץ עוד לפני שמחליטים על הטיול לבדוק את לוח שנה עברי באתר כיפה, ובהתאם לכך להתאים את זמן החופשה ואת היעד, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם לנצל את החגים או להימנע מנסיעה בערב החג, בעבור ציבור שומרי המסורת שמנוע מטיסות בזמן חופשת החגים וערבי החג, ועל כן בדיקה של לוח השנה הוא חיוני.

בדיקת קורונה

מאז פרוץ מגפת הקורונה יש שינוי דרמטי במדיניות הטסים, בשל היקפי התחלואה אשר הובילו בשיא המגפה לביטול של נסיעות וטיסות. לפני שאתם טסים לחו"ל מומלץ להזמין בדיקות קורונה בעבורכם ובעבור כל מי שמצטרף לטיול, כאשר במדריך הזה תוכלו למצוא את כל המידע אודות בדיקות קורונה לטסים, כל זאת מתוך מטרה להתכונן ולהימנע מעיכוב בעקבות אי ביצוע של בדיקות חיוניות בעבור כל מי שמתכנן לצאת לטיול.

הזמנה של טיסות

רצוי לבצע הזמנה של טיסות מראש, וזאת מתוך מטרה לקבל את הצעת המחיר הטובה והאטרקטיבית ביותר. צרכנות חכמה מבוססת בין היתר על ניצול של מבצעים, ועל כן אם יש לכם חבר מועדון באחת מחברות התעופה, מומלץ לנצל את קוד הקופון ובהתאם לכך להוזיל את הטיסה, במידה ואתם מתכננים לצאת לטיול מעבר לים. שימו לב כי ככל שאתם מחכים לדקה ה-90 אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא טיסה או עם מקומות לא טובים, ועל כן הזמנה מראש היא בעלת חשיבות עצומה, בייחוד אם אתם מתכננים לטוס בקבוצה גדולה.

 

 

הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות

על מנת שתוכלו להתכונן לקראת הטיול שלכם מבחינת אטרקציות כמו גם מלונות, מומלץ להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מתמחות ביעד אליו אתם עתידים להגיע. מדובר בכר פורה של ידע שבו תוכלו להיעזר לטובת קבלת החלטות בנוגע למהלך הטיול, כאשר שימו לב כי מדובר בדעה סובייקטיבית, ועל כן אין להסתמך עליה אלא גם לבחון את חוות הדעת של הגולשים באתרים הרשמיים של מלונות כמו גם אטרקציות, מתוך מטרה לקבל החלטות נבונות.

בדיקת מזג האוויר

חלק מהותי מתהליך של תכנון טיול כולל כמובן את בדיקת מזג האוויר. העדיפו תמיד לנסוע במזג אוויר נעים שמאפשר לכם לנצל את היום לטובת בילוי והיכרות עם היעד, מאשר לצאת במזג אוויר סוער שישפיע על היכולת שלכם למצות כל רגע בטיול. אפשר להוריד מראש אפליקציה של מזג אוויר או להיכנס לאתרים מתמחים, כל זאת כחלק מהיערכות לקראת הטיול, גם מבחינת מזג האוויר אבל גם מבחינת אריזה נכונה.

לסיכום

הטיפים אותם הצגנו לכם כאן מהווים הזדמנות נהדרת להיערך מראש, ולהתכונן לקראת הנופש שלכם – בין אם מדובר בחופשה זוגית, משפחתית או אפילו חופשה עם כל החברים. תכנון מראש גם עשוי להוביל ליצירה של חופשה חסכונית אבל גם כזו שמתוכננת מההתחלה ועד הסוף. והכי חשוב – שתהיה חופשה נעימה!

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות