חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עמותת לב ונפש מרפאת את הלב: הכירו את סיפורו של הארגון

התמודדות עם מחלות נפש או עם צרכים מיוחדים יכולה להיות קשה ומאתגרת, ואפילו יותר כשמדובר בילדים הנאלצים לחוות זאת. עמותת לב ונפש הוקמה בשנת 2016 כדי לספק לילדים אלה את האמפתיה, התמיכה והסיוע שהם צריכים כדי לצלוח את האתגרים בצורה הטובה ביותר ולא להישאר לבד לעולם. הצטרפו אלינו וקראו עוד על חלק מפעילויות העמותה שמשנה את חייהם של הילדים ושל משפחותיהם והופכת את העולם למקום טוב יותר.

תמיכה נפשית

מחלות נפש נהיו נפוצות יותר ויותר בקרב ילדים במהלך השנים האחרונות, והמחיר הרגשי והפסיכולוגי שהם צריכים לספוג עלול להשאיר אותם עם תחושות של בדידות וחוסר הבנה מצד הסביבה. עמותת לב ונפש מבינה את הדחיפות בטיפול בנושאים אלה וממלאת תפקיד מרכזי במתן התמיכה הנפשית החיונית שילדים אלה צריכים. העמותה מציעה מגוון רחב של שירותי ייעוץ, מפגשים טיפוליים וקבוצות תמיכה המותאמות במיוחד לצעירים המתמודדים עם מחלות נפש וצרכים מיוחדים. לב ונפש דואגת לספק לילדים אלה עבודה בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מיומנים, שעוזרים להם להבין יותר לעומק את רגשותיהם ומחשבותיהם. בדרך זו לב ונפש עוזרת לילדים לפתח מנגנוני התמודדות, חוסן נפשי ויכולת לנהל חיים מספקים.

תחושת שייכות

אחת הפעולות החשובות ביותר של של עמותת לב ונפש היא טיפוח תחושת השייכות בקרב הילדים המתמודדים עם מחלות נפשיות וצרכים מיוחדים. הרבה מילדים אלה סובלים מסטיגמות שונות ונשארים מבודדים בגלל האתגרים שהם מתמודדים איתם, והעמותה דואגת לפתח קהילה תומכת שבה הם יוכלו למצוא נחמה, דאגה ואכפתיות. תחושת שייכות זו מעלה חזרה את החיוך על פניהם ועוזרת להחזיר להם את התקווה ולשחרר את תחושות הבדידות והניכור. לב ונפש מבטיחה שילדים אלה יבינו שהם לא צריכים להישאר לבד בעזרת מפגשים טיפוליים קבוצתיים, רשתות תמיכה ופעילויות חברתיות שמחברות אותם עם בני גילם.

 

 

עזרה בחגים

מחויבותה של העמותה לשיפור חייהם של ילדים אלה ממשיכה גם מעבר לתמיכה הנפשית. לב ונפש מכירה בכך שרבים ממשפחותיהם חוות קשיים כלכליים בעקבות הטיפולים הנדרשים, שמעמיסים עליהן אפילו יותר, ודואגת לנקוט בפעולות שיסייעו גם בהיבטים אלה. העמותה מחלקת סלי מזון למשפחות שזקוקות לסיוע הכלכלי ועלולות להעביר את החג בלי מצרכים ראויים בלי הדאגה שהיא מספקת. זוהי פעילות שגם מבטיחה שלילדים ולמשפחותיהם יהיה מה לאכול בחג וגם שולחת מסר עוצמתי של אכפתיות וסולידריות.

שילוב בשוק העבודה

בנוסף לתמיכה הנפשית ולחלוקת מזון, לב ונפש הולכת צעד נוסף קדימה ומייצגת צעירים עם צרכים מיוחדים ועם מחלות נפשיות בירידי תעסוקה. זהו היבט מכריע בעבודת העמותה, שכן היא מכירה בחשיבות של טיפוח עצמאות בקרבם. מציאת תעסוקה מתאימה יכולה להיות משימה מרתיעה לצעירים אלה, שמובילה לתסכול וייאוש, ולב ונפש עוזרת להם לגשר על פער זה על ידי תמיכה בשילובם בשוק העבודה. העמותה עובדת באופן צמוד עם עסקים מקומיים ומעסיקים, וכך יוצרת הזדמנויות לצעירים אלה להציג את הכישורים שלהם.

פעילויות נוספות

  • בריאות הנפש: בריאות הנפש היא היבט בסיסי של רווחה כללית. לב ונפש מספקת טיפול לילדים המתמודדים עם מחלות נפשיות בילדות ומציידת אותם בכלים הנכונים, כדי שיהיה להם סיכוי גבוה יותר לנהל חיים מספקים כמבוגרים.
  • הפחתת הסטיגמה: עבודת העמותה מסייעת בהפחתת הסטיגמה הקשורה למחלות נפש ולצרכים מיוחדים. העמותה יוצרת חברה מכילה וחומלת יותר על ידי טיפוח הבנה ואמפתיה.
  • העצמה: עמותת לב ונפש תומכת בתעסוקה של צעירים אלה ובונה להם קהילה מכילה. בדרכים אלה היא מחזקת את נפשם של הילדים ועוזרת להם ולמשפחותיהם להתמודד עם תחושות הבדידות, להשתלב בחברה ולפתח רשתות תמיכה חזקות שיוכלו להימשך לכל החיים.

לסיכום

אנחנו חיים בעולם מהיר ומלא אתגרים, והוא עלול להיות קשה אפילו יותר לילדים ולבני נוער המתמודדים עם מחלות נפשיות ועם צרכים מיוחדים. לב ונפש מספקת לחבריה תחושת סולידריות, תמיכה רגשית וגם תמיכה כלכלית, וכך משפרת את רווחתם הכללית ואת בריאותם הנפשית. העמותה דואגת לאמפתיה, חוסן וסולידריות לצעירים אלה, וכך למעשה היא משנה את פני החברה, מגשרת על הפערים הקיימים בה ומפיצה אור, תקווה ואהבה לזולת.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות