Search
Close this search box.

עמותת משאלות תומכת בילדים חולים – ועושה הכול כדי להגשים את חלומותיהם

המציאות של ילדים המתמודדים עם מחלות קשות וצרכים מיוחדים היא מציאות מורכבת ומלאת אתגרים גם עבורם וגם עבור בני משפחותיהם. הקושי הוא פיזי, נפשי, חברתי וכלכלי והוא יומיומי וללא מנוחה. במציאות כזו, כל פיסה של טוב לב ועזרה כלפיהם היא קרן אור המעניקה תקווה. עמותת משאלות שהוקמה בשנת 2015 שמה לעצמה למטרה להיום קרן האור הזו. היא מנהלת מערך של מתנדבים המכסים היבטים שונים של תמיכה וליווי שנועדו להקל את ההתמודדות של הילדים החולים ומשפחותיהם. המשיכו לקרוא וללמוד עוד על העמותה שהופכת את החברה שלנו לטובה יותר.

תמיכה חיונית לילדים חולים

התמודדות עם מחלה קשה היא התמודדות שיש בה הרבה מעבר לטיפול רפואי שבית החולים מעניק. זו התמודדות שמשפיעה על כל תחומי החיים החל מהפן החברתי ועד לכלכלי. עמותת משאלות מרכזת את כל הצרכים השונים שמגיעים לצד המחלה, ומעניקה תמיכה הוליסטית שיכולה להיות מצילת חיים, לא פחות, עבור הילדים ובני המשפחה.

הגשמת חלומות

להגשמה של חלום יש כוח מיוחד והוא בעל השפעה נפשית עצומה על האדם שהגשים ועל הסובבים אותו אותו. המתנדבים בעמותת משאלות מבינים את המשמעות של הגשמת חלום עבור ילדים שנמצאים במציאות של הליכים רפואיים חוסר ודאות יומיומית והם פועלים כדי להגשים את המשאלות והחלומות שלהם בכל אמצעי. החלומות משתנים ויכולים להיות -פגישה עם אדם אהוב, טיול ליעד מסוים, מתנה ממשית כלשהי וכולי. אלו חוויות שמייצרות אושר גדול בהווה ומשאירות זיכרונות המספקים נחמה ואומץ גם אחרי שהחוויה מסתיימת.

תמיכה נפשית ורגשית

כאמור, התמודדות של ילד המתמודד עם מחלה קשה אינו רק מאבק פיזי אלא גם נפשי חברתי ורגשי. העמותה מכירה בכל הקשיים האלו ומציעה מערך שלם לתמיכה רגשית. עמותת משאלות מעמידה קבוצות תמיכה שמהוות מרחב בטוח לבטא פחדים וקושי, תכניות טיפוליות שונות, יעוץ מקצועי רגשי, וכל אלו גם עבור הילדים וגם עבור בני משפחותיהם המתמודדים עם האתגרים לא פחות מהילדים עצמם.

תמיכה כספית

במציאות הקשה של ילד חולה עם צרכים מיוחדים במשפחה, הבט נוסף של קושי הוא הפן הכלכלי. הטיפולים הרבים, אביזרי התמיכה, היעדר ימי עבודה ועוד, גורמים למאבק כלכלי עבור לא מעט מהמשפחות. עמותת משאלות עוזרת גם בפן הכלכלי ופועלת רבות כדי לדאוג שהמשפחות לא יישארו עם הקושי הזה לבד. היא מציעה סיוע כספי עבור טיפולים רפואיים וצרכים חיוניים אחרים ומפנה את ההורים מדאגה אחת בתוך הקושי היומיומי.

 

תרומה למחקר ולמימון טיפולים

מעבר למחויבות של העמותה לרווחה אישית ומשפחתית עבור הילדים החולים, העמותה רואה חשיבות גדולה בסלילת דרך למתן טיפולים טובים יותר בהווה ובעתיד.
משאלות מקיימת שיתופי פעולה עם מוסדות מחקר ואנשי מקצוע בתחום הרפואה ומעורבת באופן פעיל במימון מחקרים רפואיים היכולים לפרוץ דרך לגילוי תרופות או טיפולים מצילי חיים.

אפקט האדווה של משאלות

ההשפעה של עמותה כמו משאלות בחברה שלנו חורגת הרבה מעבר לאותם ילדים בודדים ולמשפחות להם היא מסייעת. העמותה יוצרת השפעה חברתית ומשנה דעות, יחס ומודעות בחברה.

  • נדיבות מעוררת השראה: התמיכה והסיוע מחממי הלב של משאלות מהווים השראה עבור אחרים להיות מעורבים ולחולל שינוי. המתנדבים בעמותה תורמים באופן מעשי ליצירת תרבות של נתינה וחמלה.
  • העלאת מודעות: על ידי הצפה של האתגרים העומדים בפני ילדים עם מחלות קשות וצרכים מיוחדים, העמותה מחזקת את המודעות החברתית לנושאים האלו וזה שינוי שמוביל בפועל לתמיכה רבה יותר בתוך החברה.
  • טיפוח אחדות: עמותת משאלות מחברת בין משפחות וילדים עם התמודדות דומה, ובין מתנדבים הפועלים לסייע להם ויוצרת קהילה של ערבות הדדית.

לסיכום

עמותת משאלות מבינה כי מציאות יומיומית של קושי רפואי וצרכים מיוחדים לא מתחילה ומסתיימת בכותלי בית החולים. הקושי מתרחב ומציב התמודדות עם פחדים, דאגות כלכליות, בדידות חברתית ועוד ועוד. לצד הגשמת משאלות העמותה מעמידה מערך תמיכה מקיף והוליסטי בשאיפה להקל על חיי הילדים ועל חיי משפחותיהם בכל תחום שידם משגת, ובכך היא משפיעה לתמיד על רווחתם הנפשית של הילדים, וגם על החברה שאנחנו – על המודעות לזולת בתוכנו ועל העתיד שאנחנו משאירים לילדים שלנו.

 

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות