חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חייבים לתעד את הטיול – איך בוחרים מצלמת אקסטרים?

חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול, מציגה האפשרות לצלם את המקומות והאנשים המיוחדים והמעניינים שאתם פוגשים בדרך. כאשר מטיילים ומשתתפים בפעילויות שהן מה שמכונה "אקסטרים", הדבר מחייב שימוש במצלמה מיוחדת למטרה זו. למי שעדיין לא מכיר את תחום הצילום המיוחד הזה וגם למי שכן, זה הוא מדריך קצר לבחירת מצלמת אקסטרים מעולה, שתתאים לכם ככל הניתן.

המצלמה המתאימה, לכל פעילות מאתגרת

מצלמות אקסטרים הן מצלמות מיוחדות, אשר עמידות באופן מיטבי בתנאי שטח ו"אקשן" מגוונים. עבור מה זה דרוש למטיילים? עבור צילום בתנאים קיצוניים של טיול, בין זה הטיול עצמו או פעילויות ספורט שאתם מבצעים במסגרתו. בין אם אתם הולכים על שפת הר געש, צוללים בשונית אלמוגים או קופצים ממטוס, מצלמה רגילה עשויה בהחלט שלא להסתדר עם כל האקשן הזה. הן נשברות, נפגעות מרטיבות, ניזוקות מטלטולים ועוד. בשונה מכך, מצלמה שמיועדת ספציפית לפעילויות אקסטרים, תעמוד במצבים כאלה היטב. באמצעות מצלמת אקסטרים מעולה כגון GoPro, ניתן למעשה לתת מענה למגוון פעילויות מיוחדות בטיול, כך שזה לא נועד רק למטרה אחת ספציפית. זו לא רק, למשל, מצלמה לצילום מתחת למים, אלא יש כאן פתרון כולל, קומפקטי ואיכותי. כיצד בוחרים מצלמה כזו היטב?

התאמה למשימה

לפני הכול, מצלמה מסוג זה חייבת להיות בעלת התאמה גבוהה, בהתאם לנסיבות שבהן היא תופעל בשטח. תוכלו להניח מראש, שמצלמה כזו עמידה לטלטולים ולנפילה, ברמה די גבוהה. כמו כן, חשוב שהמצלמה תהיה עמידה למים אם אתם עומדים לבצע אטרקציות מים בארץ. אך מעבר לכך, יש כמובן דגמים עם תכונות שונות, אשר הופכות אותם למתאימות יותר או פחות לפעילויות ספציפיות. בסופו של דבר, מצלמה כזו היא מוצר קומפקטי, אשר כולל עושר רב של תכונות. כך שהאתגר הראשוני, הוא להגדיר עבור עצמכם, מה בדיוק אתם מחפשים.

תוצרת, מחיר, אחריות

יש כמה אפשרויות שימושיות, עבור סינון מוצרים ראשוני ומהיר. תוכלו לראות באיזה יצרן מדובר ולהתמקד ביצרן או ביצרנים שמתאימים לכם ביותר. כך גם לגבי הספק המקומי, אשר מולו תהיו באינטראקציה ברכישה ובתמיכה הטכנית. מחיר הוא כמובן נקודה חשובה תמיד והעדפותיכם בנושא זה, לרוב יאפשרו לצמצם את האפשרויות מראש.

 

 

מה לגבי איכות הצילום?

לכאורה, במצלמה חשובה קודם כל איכות הצילום. זה נכון אך לא תמיד משמעותי לבחירה. אם אתם מטיילים אשר מצלמים עבור שימושכם הפרטי, כל מצלמה מודרנית תספק איכות צילום מעולה. אך יש גם מצבים אחרים, כגון צילום מקצועי למטרות מסחריות שונות. במקרה זה, גם מצלמות אקסטרים יציעו כמובן מגוון יכולות צילום מתקדמות לבחור מהן. זהו למעשה נושא רחב למדי. תוכלו להתעמק למשל בנקודות כגון זווית הצילום, אפשרויות הזום, אפשרויות ואיכות הווידאו ועוד.

הסוללה

מאחר שמדובר בצילום בדרכים, נקודה חשובה למדי היא כל הקשור בסוללת המכשיר. קחו בחשבון, שפעילויות "אקסטרים" מתבצעות פעמים רבות במקומות פחות או יותר נידחים, שבהם נקודות הטענה חשמלית אינן נפוצות או קרובות.

תכונות חשובות נוספות

מצלמות אלה מהוות כיום שוק בשלך ומתקדם מאוד, עם מגוון רחב למדי של אפשרויות. לכן, תמצאו בהן לא מעט תכונות שונות בין מכשיר למכשיר. יש תכונות מתקדמות ונפוצות כגון GPS מובנה. יש תכונות מיוחדות כגון נפח זיכרון גדול במיוחד (ושימו לב גם לאפשרויות הרחבתו עם כרטיס זיכרון). האפשרויות רבות.

נוחות תפעול

מכשירים אלה מופעלים במקרים רבים בתנאים לא אידאליים לצילום נינוח. לכן, נוחות השימוש בהם משמעותית מאוד. כיצד ניתן לשלוט במכשיר? בגדול, האפשרויות כוללות שליטה דרך המכשיר עצמו (כולל צג מגע) או שליטה מרחוק (אלחוטית) מול שלט רחוק או סמארטפון.

לסיכום

הבטיחו לעצמכם חוויית טיול מושלמת והנאה מתמשכת מכל טיול, באמצעות בחירת המצלמה הטובה ביותר עבורכם.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות