חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

משקיעים מהבית: מה צריך לדעת לפני שמתחילים לסחור בשוק ההון?

שוק ההון הוא תחום מעניין מאד ולא פחות חשוב מזה, תחום שיכול להכניס לכם לא מעט כסף. מה זה מסחר בשוק ההון ולמי זה מתאים? כל התשובות לפניכם.

מה זה מסחר בשוק ההון?

מסחר בשוק ההון הוא למעשה מילים נרדפות להשקעה בבורסה. הבורסה היא השוק המרכזי שבו מתבצעות השקעות במניות שונות, ניירות ערך, קרנות נאמנות ותעודות סל. כל אלה הם למעשה מכשירים כלכליים שניתן להשקיע בהם כסף ובבוא הזמן להרוויח כסף מהמכירה שלהם. נשמע פשוט נכון? אז זהו, שמדובר בתחום מאד מורכב שמושפע ממגמות שונות שאתם צריכים להכיר ולדעת. כיום יש לא מעט מוסדות שבהם אפשר ללמוד קורס שוק ההון ולקבל את כל הכלים שאתם צריכים על מנת להשקיע ולשחק במגרש של הגדולים באמת.

למי התחום הזה מתאים?

יש אנשים שחושבים שבאמצעות מסחר בשוק ההון הם יוכלו להפוך לעשירים ביום אחד. כבר עכשיו חשוב לנו לציין שזה ממה לא המקרה. תחום שוק ההון מתאים במיוחד למי שרוצה ליצור לעצמו הכנסה צדדים יפה ולשפר את אורח החיים שלו, לפחות מבחינה כלכלית. לעומת זאת, תום שוק ההון לא מתאים לאנשים שמחפשים פתרונות זבנג וגמרנו על מנת להתעשר. מדובר בריצת מרתון ארוכה שנמשכת המון זמן וככל שהזמן יעבור אתם תצברו ניסיון ותדעו אפיה להשקיע את הכסף שלכם ומתי "לברוח", זה למעשה למכור מניה או כל מכשיר פיננסי שהשקעתם בו על מנת לעשות רווח.

 

 

מה כדאי לדעת לפני שסוחרים בשוק ההון?

לפני שאתם ממהרים לסחור בשוק ההון אתם צריכים להכיר קודם כל את הפלטפורמה שעליה מבצעים את ההשקעות. כיום יש כמה פלטפורמות אונליין שבאמצעותן ניתן להשקיע בבורסה, אתם צריכים כמובן להכיר את כולן ולבחור את זו שהכי נוח לכם להשתמש בה. בנוסף, עליכם להכיר את המושגים הבסיסיים שיש בשוק הזה. למשל, זה קריטי עבורכם לדעת מה הם שלבי המסחר בבורסה. אנחנו מדברים על שלבים כמו טרום פתיחה, מסחר רציף ושלב נעילה. בנוסף, אתם צריכים לדעת מה זה מגבלת שער, מה זה מחיר שוק ועוד מגוון רחב של מוזגים שיסייעו לכם לבצע השקעות ולקחת החלטות נכונות.

מה שעות המסחר בשוק ההון?

המסחר בבורסה מתקיים בין הימים א-ה בשעות 9:25 עד 17:35. יש שלבים שונים למסחר בשוק ההון והם תחילת טרום פתיחה, תחילת חישוב שער תיאורטי, מסחר פתיחה, תחילת שלב המסחר הרציף, תחילת שלב טרום נעילה, חישוב שער תיאורטי, מכרז נעילה וסיום המסחר. כמובן שמדובר בהסבר כללי ולפני שאתם ממהרים להתחיל להשקיע, אנחנו ממליצים לכם לוודא מה אומר כל שלב ומה השעות שלו.

האם ההכנסה היא מובטחת?

נפתח בשורה התחתונה ונגיד שההכנסה היא ממש לא מובטחת, זו בדיוק הסיבה שבגינה ציינו שמסחר בשוק ההון לא מתאים לאנשים שרוצים להתעשר מיד. יחד עם זאת, אם תלמדו בצורה מקצועית את ההשקעה בתחום שוק ההון ותקבלו את כל הכלים על מנת להצליח, אין לנו שום ספק שאתם גם תצליחו. מה שחשוב הוא שתדעו שאתם צריכים סבלנות ולא פחות חשוב מזה, כל הזמן ללמוד ולהעמיק את הידע המקצועי שלכם. השילוב של הידע המקצועי ביחד הניסיון הוא השילוב שיגדיל את הסיכויים שלכם להפיק רווחים יפים.

לסיכום

אם אתם רוצים להשקיע מהבית בלי יותר מדי מאמץ ולשחק במגרש של הגדולים, אנחנו ממליצים לכם ללמוד את תחום שוק ההון בצורה מקצועית על מנת לקבל את כל הכלים שאתם צריכים.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות