חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בטיול, בריצה וגם במשרד: מה עושים במקרה של נזקי גוף?

נזקי גוף יכולים למצוא אותנו בשלל מקומות. ייתכן שנמעד בעת הליכה ברחוב, נחליק בסופר, ניחבט במקום העבודה, נורעל במסעדה וכדומה. עם זאת, לסך המקרים המגוונים קיים מכנה משותף אחד. אם מחליטים להגיש תביעה בגין נזקי גוף, נראה שיש בצד השני אדם/גוף שפעל באופן רשלני, ושכתוצאה מכך נגרם נזק חמור. גם אתם עברתם נזק גופני שהוביל לשורה של הפסדים/הוצאות רפואיות? טוב לדעת שניתן להגיש תביעה ובמקביל להרוויח פיצויים משמעותיים. לרשותכם מידע שיסביר כל מה שעליכם לעשות.

מרתיע אך מאוד כלכלי

רבים מהאנשים ששומעים על ההיתכנות להגיש תביעה, בוחרים להימנע. אף אחד לא רוצה להיגרר למשפט מעיק, בטח אם מהצד השני קיים גוף גדול שנתפש כמאיים. עם זאת, אין למהר לסגת, וזאת בשל שתי סיבות עיקריות: ראשית כיוון שעשויים להרוויח סכומים משמעותיים, כאלו שיסייעו לשמר את איכות החיים. שנית, כדי ליצור הרתעה. יש להבין שאם לא תתבעו הבעיה לא תוסדר, כך שהמקרה עשוי לחזור על עצמו. כאן נחדד שבגין נזקי גוף ניתן להשיג פיצויים משני גורמים מקבילים. הן מטעם ביטוח לאומי והן מטעם המזיק. כמו כן, ייתכן שניתן לתבוע גם את הפוליסה הפרטית, בהנחה שקיימת אחת שרלוונטית למקרה. מרגישים שהולכים לאיבוד? כדי להגיש תביעות נזיקין בצורה פשוטה ויעילה, רק צריך ליווי מקצועי של עו"ד נזיקין. שנפרט? קיפצו לפסקה הבאה.

 

 

מדובר בנזקי גוף קלים? אל תמהרו לחזור לשגרה

ניזוקתם במקום ציבורי ועתה תוהים מה עושים? חשוב לחדד שגם אם הנזק אינו קיצוני, עדיין מוטב להתנהל מול ביטוח לאומי ובמקביל לבחון היתכנות להגיש תביעה. מדוע? כי גם נזקים קלים עשויים בהמשך להידרדר, כך שאם לא פועלים בהקדם, עשויים לפגוע בהיתכנות להשיג את מרב הזכויות. מעבר לכך, במקרים מסוימים ניתן להשיג זכויות משפטיות שמיועדות גם עבור נזקים קלים.

נפגעתם? כך תפעלו!

אם נפצעתם, חשוב שתתעדו את האירוע בהקדם הניתן. זה אומר לגבות עדויות מעוברי אורח ולקחת מהם פרטי התקשרות (לטובת תשאול עתידי). זה אומר לצלם את הזירה מכמה זוויות, ואם לא מסוגלים, מבקשים מאדם אחר לבצע זאת עבורכם. זה אומר לעלות את רצף האירועים על כתב, כל עוד הפרטים זכורים היטב, וזה אומר לתעד את הנזק הגופני. מעבר לכך, כמובן שחיוני לקבל סיוע רפואי ובו זמנית לציין שמקור התאונה נוגע לכשל חיצוני. כמו כן, חשוב לעבור אבחונים רפואיים באופן מסודר ולשמור כל עדות ומסמך רלוונטי, וזאת כי אם תחליטו להגיש תביעה, יהיה לכך משקל רב. עוד חשוב לקחת בחשבון שיש לשמור כל קבלה שנוגעת לפגיעה. זה כולל הזמנת מונית, רכישת משככי כאבים ועוד.

חשיבות ייעוץ מקצועי

לסיכום נציין שאם נפצעתם ברשות הכלל או אם נפגעתם בביתכם בשל כשל של צד שני, בהחלט יש טעם לקבל ייעוץ משפטי. ייעוץ משפטי יסייע להבין האם יש טעם לתבוע, את מי אפשרי לתבוע (לא פעם מדובר ביותר מגוף אחד), לאלו סכומי פיצויים הגיוני לצפות, אלו פעולות מוטב לעשות בהקדם האפשרי וכדומה. כאן נחדד שאומנם מדובר בהליך משפטי, אך מצד שני קיימים פיצויים שבקלות עשויים להגיע לעשרות אלפי שקלים. אותם פיצויים יסייעו לחזור לשגרה ובו זמנית לשמר ככול הניתן נוהל חיים מוכר ויציב. עוד נציין שניתן לפעול לבד, אך העובדות בשטח מוכיחות שסיוע מקצועי מגדיל באופן ניכר את אחוזי הפיצויים, כך שבהחלט מוטב לנצל זאת. יש שאלות נוספות? אתם כבר יודעים מה עליכם לעשות – פנו לקבל שיחת ייעוץ. בהצלחה!

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות