חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יצאנו לבדוק: האם כדאי להשקיע בנכסים בפורטוגל?

השקעה בנכס נדל"ן מהווה הזדמנות מצוינת בעבור משקיעים ותיקים כמו גם משקיעים צעירים לגוון את תיק ההשקעות, ובתמורה לקבל תשואות יציבות לאורך זמן. מאחר ומחירי הדיור כאן בישראל הם גבוהים, אפשרות של השקעה בתחום הנדל"ן מעבר לים הפכה לקורצת, במיוחד ביעדים כמו למשל פורטוגל. מה הופך את פורטוגל ליעד מבוקש והאם זה כדאי? כל הפרטים בכתבה.

יעד מבוקש להשקעה – כל מה שצריך לדעת אודות רכישת נדל"ן בפורטוגל

פורטוגל נחשבת למדינה מתקדמת מאוד ובעלת יציבות פיננסית מרשימה. עצם היותה חברה באיחוד האירופי כמו גם מדיניות מיסוי המעודדת משקיעים זרים להיכנס ולהשקיע בנכסי נדל"ן הופכת אותה ליעד מבוקש מאוד, בייחוד על רקע היכולת לבצע השקעה בסכומי כסף נמוכים יותר מאשר ביעדים אחרים באירופה, ובוודאי כאן בישראל. נדל"ן במדינה זוכה לביקוש אדיר גם מצב תיירים וגם בעקבות הגירה חיובית, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת למינוף של כספים נזילים, באמצעות השקעה של הון עצמי לצד מימון בנקאי שאותו מקבלים דרך בנק בפורטוגל. היעדים המבוקשים להשקעות כוללים בין היתר את עיר הבירה ליסבון כמו גם העיר פורטו, אולם צריך לקחת בחשבון כי בשל הביקוש, המחירים מאמירים  ועל כן רצוי להתחיל ולבחון את השטח כבר עכשיו, מתוך מטרה להוביל ליצירה של תיק השקעות מגוון אשר כולל גם נכסים מניבים שיכולים לספק לכם כמשקיעים תשואה יציבה, לאורך זמן.

הסיבה שפורטוגל היא יעד מבוקש להשקעות נובע בין היתר בשל המחירים הנגישים באופן יחסי. כך לדוגמה, דירה להשקעה בעיר הבירה ליסבון שנחשבת לעיר שוקקת ומבוקשת מאוד גם בעבור תירים וגם בעבור המקומיים תעלה בממוצע כ-300,000 יורו, כאשר דירות חדשות יעלו כ-600,000 יורו בממוצע. טווח המחירים הזה הוא זול בעשרות אחוזים מאשר כאן בישראל, ועל כן מאפשר למשקיעים לרכוש למשל דירה ישנה, לשפץ אותה ולהשכיר לטווח רחוק או קצר. בנוסף, בתחום הזה פועלות לא מעט חברות אשר מציעות למשקיעים ישראלים מעטפת מקצועית הכוללת איתור של נכס, בדיקת מקורות מימון ועוד, מה שחוסך לא מעט התעסקות וכן יכולת להשלים את העסקה בהתאם

 

 

מה חשוב לדעת לגבי השקעה והאם זה משתלם?

השקעה מכל סוג ובוודאי השקעה בתחום הנדל"ן מגלמת בחובה לא מעט סיכונים. כאן תוכלו למצוא מדריך אשר מציג את חמשת הסימנים החשובים ביותר לפני ביצוע של השקעה, כל זאת מתוך מטרה להוביל להשקעה אשר מאפשרת לכם לא רק למנף את הכספים אלא גם ליצור הזדמנויות חדשות. כאשר לוקחים בחשבון את היציבות הפיננסית של פורטוגל, שיעורי אבטלה נמוכים לצד עלייה מרשימה בהיקפי הייצוא, מדובר רק בעניין של זמן עד שהמחירים יעלו, ובכך חלון ההזדמנויות ייסגר. במקום למצוא את עצמכם מחוץ למשחק, אפשר ואף רצוי לקבוע פגישת ייעוץ עם חברה אשר מתמחה בתחום של השקעת נדל"ן בפורטוגל, מתוך מטרה למזער את הסיכונים ולהוביל לעסקה.

לסיכום

השקעה בדמות של רכישת נכס למגורים בפורטוגל מהווה הזדמנות מצוינת בעבור קהל המשקיעים הישראלי, בשל תשואות יציבות לצד מדיניות ממשלתית המאפשרת לא רק לאזרחים להשקיע, אלא גם לאזרחים זרים. אולם, צריך לקחת בחשבון גם את הסיכונים הכרוכים בהשקעה מהסוג הזה, ועל כן בשביל לקבל החלטות רצוי לתאם פגישת ייעוץ וכן ליצור קשר עם ישראלים שכבר השקיעו בנדל"ן במדינה, כחלק מקבלת החלטות שתניב לכם בסוף את היכולת להוביל ליצירה של תיק השקעות מגוון הכולל בין היתר גם נכס נדל"ן במדינה מפותחת כמו פורטוגל.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות