חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

להוריד את הלחץ ולהגיע מוכנים: כל הסיבות לעבור הכנה ליום המאה שאחרי הצו הראשון

אם אתם רוצים להוריד לחץ ולהגיע הכי מוכנים ליום המאה, הגעתם למקום הנכון. מה זה יום המאה, מה החשיבות שלו ואיך מתכוננים ליום הזה בצורה הכי יעילה? כל התשובות לפניכם.

מה זה בכלל יום המאה?

יום המאה הוא יום מיוחד שבמהלכו הצבא בוחן את המועמדים לגיוס במגוון רחב של מיומנויות שיסייעו להם למלא תפקידים כאלה ואחרים במהלך השירות. אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף על היום החשוב זה, כנסו לכתבה הזו שמפרטת את כל הטיפים החשובים בנושא. בכל אופן, המטרה של היום הזה בראש ובראשונה היא להתאים את השיבוץ שלכם לצורכי הצבא מצד אחד, ומצד שני לייעד אתכם לתפקיד שהכי מתאים לכם, שבו תוכלו כמובן לתרום הכי הרבה.

מה כולל יום המאה?

לפני שנדבר על היום עצמו ועל כל המבחנים והאתרים שתעברו, חשוב שתדעו אילו יכולות ודברים נוספים תיבדקו. כך אתם יודעים במה להתמקד וכיצד להרשים את הבודקים שלכם כמה שאפשר. ביום החשוב הזה נבדקות תכונות רבות ושונות ומגוונות, ועל כל תכונה תקבלו ציון בין 1 ל-5. 5 הוא הגבוה ביותר ו-1 הוא הנמוך ביותר. בין חלק מהתכונות שנבדקו: הדרכה, פיקוד, ניהול וארגון, יחסי אנוש, תחזוקה טכנית, עבודת צוות ועוד.

למה היום הזה חשוב עבורכם?

ביום המאה אתם למעשה מקבלים הזדמנות מצוינת להראות את כל הדברים החיוביים שלך לצבא ופותח עבורכם את שאלון ההעדפות. כך תוכלו למצוא תפקיד המאפשר לכם להכיר את עצמכם בצורה טובה יותר רק בחלוקה אקראית בהתאם לצרכי הצבא. לכן, כדי לקבל כמה שיותר תפקיד עבורכם, כדאי להתכונן ברצינות ליום הצבא על מנת להראות לצבא מה אתם עושים הכי טוב וכמה אתם טובים.

ביום המאה הצבא יבחן תחומים רבים ושונים, כמו אימון, חשיבה לוגית וכו'. לכן, בנוסף לקבלת משרה טובה יותר, אתם באמת יכולים לקבל משרה שתואמת את כישוריכם ותחומי העניין שלכם, או אפילו משרה שתעזור לכם בחיים האזרחיים העתידיים שלכם.

 

 

איך מתכוננים ליום המאה?

לפני הכל חשוב לציין שיום המאה לא נערך בבסיס צבאי, אלא במתקן מיון פרטי שנשכר על ידי הצבא, כך שביום זה לא תראו חיילים במדי צבא. אתם מגיעים ונכנסים לחדר בו תתחלקו לקבוצות מיון שונות של 5 עד 10 מלשב"ים – כל אחד יקבל אות ומספר. האות מסמלת את הקבוצה שלכם והמספרים את המספר האישי שלכם בתוך הקבוצה. בהמשך, כל אחד מכם יצטרך להציג את עצמו בקצרה (בין חצי דקה לדקה) ולהגיד איזה תפקיד הוא רוצה למלא בצבא. בתוך כך, מומלץ לבדוק מראש ולראות איזה תפקיד תרצו לעשות ומה הכי מתאים לכם לדעתכם, אך גם אם לא תגיעו עם משהו מובנה בראש זה בסדר גמור.

במהלך היום תעברו בדיקות שונות. מבחנים אלו יבחנו את יכולת הפיקוד שלכם, ניתוח נתונים ויכולת עבודה, יכולת מתן שירות, יכולת טכנית, בגרות, אחריות, מערכות, יכולת אימון ועבודת צוות. בין כל בחינה תתקיים הפסקה של 10-15 דקות, המומלצת למנוחה ולהכנה לבחינה הבאה. הדרך היעילה ביותר להכין את עצמכם ליום המאה היא לתרגל, לתרגל ושוב לתרגל. כיום קיימות בשוק מגוון רחב של ערכות דיגיטליות שיסייעו לכם לדמות את הבחינות שתעברו וזה חשוב מאד. ככל שתגיעו יותר מוכנים ויותר רגועים, כך הסיכוי שלכם להוציא תוצאות טובות יותר עולה משמעותית.

לסיכום,

אין ספק שיום המאה הוא יום חשוב מאד ויש לכם את כל הסיבות שבעולם להגיע אליו כמה שיותר מוכנים.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות