Search
Close this search box.

נפרדים מהסיגריות לתמיד: 5 טיפים לגמילה מעישון

החלטה לגבי גמילה מעישון היא החלטה קשה בכל גיל. יחד עם זאת, חשוב להבין כי ההחלטה להספיק היא בעלת השפעה חיובית מאוד על המצב הבריאותי ואפילו הנפשי, כחלק מהפחתת התלות בסיגריות. אם גם אתם רוצים להיפרד מהסיגריות לתמיד, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם חמישה טיפים מצוינים לגמילה אשר אותם אפשר ליישם כבר עכשיו, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליציאה לדרך חדשה – ונטולת עשן סיגריות.

ביקור במרפאה לגמילה מעישון

דרך מצוינת להיגמל מסיגריות יכול להתבצע באמצעות ביקור במרפאה לגמילה מעישון בבית החולים שערי צדק. מדובר במרפאה ייחודית אשר משלבת במסגרת הטיפול אחות שהיא מנחה לקבוצות גמילה מעישון לצד טיפול אשר מותאם באופן אישי לכל מטופל ומטופלת. המרפאה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות ,והיא מאפשרת לכם לקבל תמיכה עזרה וליווי לכל אורך הדרך. במסגרת הסדנה תלמדו כיצד להתגבר על הדחף לעשן, לצד קבלת כלים להבנה של התלות הגופנית כמו גם הפסיכולוגית בסיגריה, כל זאת מתוך מטרה להפחית את התלות, ובהתאם לכך לצאת לדרך חדשה.

טיפול רגשי

לא פעם התלות בסיגריות נובעת בעקבות מצוקות נפשיות אשר יוצרות רצון עז לסיגריה. פנייה לקבלת טיפול מקצועי המתבצע במסגרת של טיפול כמו למשל טיפול פסיכותרפיה הוא בעל משמעות מבחינת היכולת שלכם לפתח חוסן נפשי וכן הבנה של המניעים אשר יוצרים את התלות בסיגריות, כאשר מדובר בסדרה של מפגשים המתבצעת אחד על אחד עם מטפל מוסמך. רצוי לקבל המלצות אודות מטפלים אשר מתמחים בתחום של גמילה מסיגריות, וזאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של מענה נפשי אשר יסייע לכם בתהליך הגמילה.

שיתוף הסביבה

דרך מצוינת להתחיל את תהליך הגמילה ולספר בגאווה לכל מי שאתם מכירים כי אתם מפסיקים לעשן מדובר בהזדמנות מצוינת לאגד סביבך מת חברים ובני המשפחה אשר יתמכו בתהליך הגמילה, כאשר לא פעם תוכלו להיות מופתעים מהעזרה אשר אותה תקבלו מצד הסביבה אשר תומכת בכם, החל משיחות אישיות ועד פעילות משותפת שתסיח את דעתכם מהרצון לסיגריה. ככל שמעגל התמיכה שלכם יהיה רחב יותר, כך ניתן יהיה להוביל לתהליך גמילה מוצלח.

 

 

קביעת תאריך יעד

מומלץ לקבוע מראש את תאריך היעד של הפסקת העישון, ולהמשיך לעשן כרגיל, עד שנקודת הזמן הזו מגיעה. בכך, תהפכו את החוויה של העישון ליקרה יותר ובעלת משמעות, כאשר שיטות רבות לגמילה מעישון מבוססות על ניהול של יומן שבמסגרתו אתם מציינים בכל יום כמה עישנתם, אם בכלל. באמצעות קביעה של תאריך יעד ניתן להתחיל בתהליך ולהתניע אותו, הן באמצעות התייצבת במרפאה ייעודית או בהחלטה שאתם לוקחים ובמסגרתה לא רוכשים יותר סיגריות.

החלטה מודעת

זכרו כי ההחלטה להפסיק לעשן היא הצעד הראשון בדרך לגמילה. אל תנסו להתחמק מקהל של מעשנים או לחשוב כי אין לסיגריה תחליף, אלא נסו להחליף את המנטרה בראש באמירות מחזקות כי בכך אתם שומרים על הבריאות של עצמכם ושל אחרים, או מפחיתים את הסיכוי למחלות או דלקות שנוצרות על רקע של עישון. במידת הצורך אפשר לצפות בסרטונים ביוטיוב או ברשתות החברתיות שיכולים להעניק לכם את הכוח והידע לשנות את ההרגלים שלכם בכל הקשור לעישון, ובכך להוביל לנתיב שבו אתם מגבירים את הביטחון והדימוי העצמי, על ידי קבלת החלטה מודעת להפסיק את העישון.

לסיכום

אותם הצגנו לכם כאן מהווים הזדמנות מצוינת להפסיק את התלות בסיגריות ולצאת לתהליך גמילה, כבר עכשיו. זכרו כי אף פעם לא מאוחר מדי להפסיק לעשן וכיום יש מגוון רחב של כלים שבהם ניתן להיעזר תפסיק כל הדרך להיפרדות מהסיגריה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות