חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לומדים לתיאוריה: מהו תמרור מהירות ואילו סוגים יש?

אם אתם בדיוק מתכוננים לקראת מבחן התאוריה, חשוב להכיר את אחד מהנדבכים החשובים ביותר במבחן – תמרורים. תמרורים הם חלק בלתי נפרד מהנסיעה והם נועדו להורות לנהגים לשמור על תוואי הדרך, כאשר אחד מהתמרורים החשובים ביתור הוא ללא ספק תמרור מהירות. הפירוש של תמרור מהירות הוא למנוע מנהגים לנהוג במהירות אשר עולה על מספר קמ"ש אשר מוצג בתמרור, כאשר התכלית שלו היא להגביל את מהירות הנסיעה, בהתאם לתוואי הדרך. בסקירה הזו נציג לכם את כל מה שצריך לדעת אודות תמרור מהירות והסוגים, כל זאת מתוך מטרה להתכונן ברמה הגבוהה ביותר לקראת מבחן התאוריה.

תמרור מהירות – מהם הסוגים הנפוצים?

הגבלת המהירות נחשבת לאחת מהדרכים הנפוצות ביותר לתכנון עירוני, כחלק מהבנה כי לא פעם נהגים מתקשים להבין מהי המהירות המותרת בדרכים עירוניות, כמו גם בכביש המהיר. באתר אסק רלב"ד תוכלו לקבל שפע של מידע אודות החשיבות של תמרור מהירות וכן הקפדה על תנאי הדרך, הן מתוך מטרה להתכונן ברמה הגבוהה ביותר לקראת המבחן אבל גם מתוך מטרה להימנע ממצב שבו אתם צוברים נקודות ואפילו יכולים להיות מועמדים לדין, בעקבות אי מילוי החוק.

על כן, בתהליך של למידה לתאוריה מומלץ וחשוב להכיר היטב את תמרור המהירות ואת הסוגים השונים, כאשר נהוג לסווג אותם לשלושה – תמרור מהירות עד 30 קמ"ש אשר מאפיין בדרך כלל רחובות צרים כמו גם שכונות מגורים. מהירות גבוהה עשויה להוביל לאי יכולת שלכם כנהגים להגיב בזמן לתוואי הדרך ולהוביל לקידום של זהירות בדרכים, ועל כן מדובר בתמרור אשר מוצב בכל כניסה לרחוב או דרך עירונית. התמרור השני הוא תמרור המציין כי מותר לנהוג עד למהירות של כ-50 קמ"ש, וכן תמרור שלישי אשר מאפשר לנהוג עד למהירות של כ-70 קמ"ש, וזאת כחלק מהליך פיתוח של תשתיות אשר נועד לאפשר לשדרג את תנאי הדרך, אולם צריך להקפיד על בדיקה כי אכן יש תמרור אשר מורה על כך, כאשר בחלק מהמקרים יש גם תמרור מהירות זמני, כמו למשך בזמן של עבודות בכביש או שינוי בתוואי הדרך.

 

 

מה חשוב לדעת אודות תמרור בטיחות?

בעת למידה לתאוריה צריך לקחת בחשבון כי המהירות המותרת מוגבלת בשטח בין עירוני, אולם בדרך חוץ עירונית המהירות המותרת היא לרוב מהירות אשר מגיעה לעד 80 קמ"ש. במידה ואין גדר הפרדה, המהירות היא עד לכ-90 קמ"ש, ובמידה ואין גדר הפרדה או קו מקווקו, המהירות היא עד כ-120 קמ"ש. שימו לב כי בזמן המבחן אתם נדרשים לזהות כל סוג של תמרור מהירות, כאשר אפשר להיעזר באתרים מתמחים כמו למשל אסק הרלב"ד לטובת הלמידה או להוריד אפליקציה ייעודית אשר מאפשרת לכם ללמוד את כל התמרורים, ובהתאם לכך להתכונן ברמה הגבוהה ביותר לקראת המבחן אשר הוא תנאי סף לטובת הוצאת רישיון נהיגה.

לסיכום

הגבלת מהירות נועדה להוביל לתכנון תחבורה עירוני ישר מבוסס על ההבנה כי חריגה ממהירות היא עברה שעשויה להוביל לא רק לפגיעה בבטיחות של הנהגים והולכי הרגל, אלא לגם לקנסות ועמידה לדין בעקבות אי מילוי הוראות החוק המבוססות על התקנה של תמרורים. רגע לפני מבחן התיאוריה רצוי לעבור היטב על הרשימה אותה הצגנו לכם כאן וכן להכיר לעומק את תוואי הדרך ואת סוגי התמרורים, כל זאת מתוך מטרה להתכונן ברמה הטובה ביותר לקראת המבחן אשר כולל בין היתר גם זיהוי של תמרור עצור, בהתאם להגדרות החוק.

מאמרים קשורים

דברו איתנו!

קולינריה בחיפה

נגישות